Jak zrobić drapak dla dużego, małego kota - zrób to sam

Wbrew pozorom wykonanie drapaka dla naszego pupila wcale nie stanowi nie wiadomo jakiego wyzwania. Tak naprawdę wystarczy jedynie posiadać jakiś materiał, z którego można go wykonać, wizję i fantazję do tego, aby go stworzyć oraz materiał, odpowiedni do jego obicia. Jeśli już to wszystko mamy i wiemy, jak zrobić drapak dla kota należy czym prędzej przystąpić do działania, aby nasz kot jak najszybciej mógł się cieszyć swoim nowym legowiskiem, wyposażonym w szereg różnego rodzaju kocich zabaw.

Jakie elementy powinny się znaleźć w drapaku dla kota?

Warto, aby wykonywany przez nas drapak posiadał zarówno część typową do odpoczynku dla kota, jak i część do zabawy oraz część do drapania pazurów. Przy czym wszystkie te części są niezmiernie istotne i dopiero wszystkie razem sprawiają, że drapak stanie się naprawdę ulubionym miejscem naszego kota, a przecież o to właśnie nam chodzi. Trzeba pamiętać przy tym również o tym, że nieco inaczej powinien wyglądać drapak dla dużego kota, a inaczej dla małego i powinny się one różnić przede wszystkim rozmiarem. Oczywiste jest to, że duży kot potrzebuje znacznie więcej miejsca niż mały - tym samym jego drapak powinien być zdecydowanie większy.

Z czego można wykonać drapak dla kota?

Tak naprawdę drapak dla kota można wykonać z niemalże wszystkiego, co mamy pod ręką. Jednakże, jeśli chcemy, aby był solidny i posłużył mu przez dłuższy czas nie używajmy do tego celu kartonów, czy też innych łatwych do zniszczenia materiałów. Za to warto w tym celu wykorzystać, np. drewno lub różnego rodzaju płyty meblowe. Do tego potrzeba nam jeszcze jakichś nici do oplecenia drapaka, drobnych zabawek dla kotów oraz miękkich materiałów, jak różnego rodzaju poduszki. Wszystko to powinno razem sprawić, że wykonamy naszemu kotu naprawdę przytulne i przyjemne miejsce do spędzania czasu - jego własny, koci dom w naszym domu. Nasz mruczek z pewnością sowicie się nam za to odwdzięczy.

Drapak dla kota DIY

Jest wiele blogów i stron, poświęconych temu, w jaki sposób możemy samemu zrobić drapak dla naszego kota. Bardzo często wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarce hasło: drapak dla kota jak zrobić, aby wyświetliły się nam praktycznie setki różnego rodzaju propozycji jego wykonania. Dlatego też bez wątpienia każdy z nas może naprawdę zrobić go sam, tak naprawdę często z materiałów, które tak po prostu ma dostępne pod ręką.
Zatem nie bój się i stwórz swojemu kotu własnoręcznie prawdziwe kocie królestwo. Przekonaj się, jakie to bajecznie proste!
Drapak dla kota zrób to sam i nie zastanawiaj się już dłużej. W końcu sam najlepiej wiesz, jaki jest Twój pupil i czego potrzebuje, aby być szczęśliwym i zadowolonym z życia. Tym samym drapak, który zostanie stworzony własnoręcznie przez Ciebie i będzie posiadał takie elementy, jakie tylko sobie zamarzysz z pewnością będzie dla niego najodpowiedniejszy i przyniesie mu naprawdę wiele frajdy, w trakcie codziennego wykorzystywania go, zarówno do kocich zabaw, jak również i naprawdę długich godzin błogiego odpoczywania.

Poradniki, Autor: Zespół aboutdecor.pl