Jak zrobić, złożyć łódkę z papieru - krok po kroku instrukcja

Origami to naprawdę fascynująca sztuka układania różnego rodzaju figur z papieru. Jednym z najpopularniejszych elementów, który w ten sposób powstaje jest najprostszy papierowy samolot. Jednakże przy jego pomocy można wykonywać również inne znacznie bardziej zaawansowane rzeczy - żaby, ptaki lub jakiekolwiek inne stworzenia. Można również składać inne niż samolot przedmioty, służące do transportu ludzi, np. łódki.

Jak zrobić łódkę z papieru? - Tajniki jej składania krok po kroku

Aby złożyć łódkę z papieru przede wszystkim na samym wstępie należy posiadać starą mapę bądź jakiekolwiek inny papier do scrapbookingu, posiadający wzór mapy, przy czy potrzebny nam jest papier w formie prostokąta (np. w formacie A4).
Następnie trzeba podjąć kolejne kroki, a mianowicie:
Krok 1 - ułożenie papieru na stole, kładąc go wzorzystą stroną do góry. Po czym należy złożyć go na pół wzdłuż i ponownie rozłożyć.
Krok 2 - złożenie kartki na pół wzdłuż jej szerokości i pozostawianie jej złożonej.
Krok 3 - zagięcie dwóch górnych rogów do środkowej linii zagięcia, tak aby na górze naszej układanki powstał trójkąt.
Krok 4 - zagięcie dolnej części papieru w stronę dolnej krawędzi trójkąta. Następnie trzeba obrócić papier i powtórzyć tą czynność jeszcze raz z jego drugiej strony. Kolejno należy rozdzielić boki papieru w środku i rozłożyć go na płasko, by otrzymać w ten sposób romb. Należy przy tym zagiąć jego rogi pod siebie.
Krok 5 - zagięcie dolnego punktu z przodu naszego origami do jej górnego punktu. W następnym etapie trzeba obrócić papier i powtórzyć tą czynność z dolnym punktem, który znajduje się pod spodem. W taki właśnie sposób znów otrzymujemy trójkąt.
Krok 6 - kolejny raz należy odciągnąć od siebie obie strony papieru, a dokładnie na jego środku, zarówno z przodu, jak też i z tyłu trzeba naszą łódkę rozłożyć na płasko, by otrzymać w ten sposób romb.
Krok 7 - w kolejnym, przedostatnim już kroku trzeba bardzo ostrożnie odciągnąć od siebie dwa górne punkty łódki by tym samym zakończyć tworzenie naszej papierowej łódki.
Krok 8 - na koniec należy jeszcze rozpłaszczyć wszystkie złożone linie i nieco poszerzyć powierzchnię łódki na dole, aby mogła ona zupełnie samodzielnie stać.

Warto przy tym zastosować papier w różnych kolorach i wzorach, by móc stworzyć całą rzeszę barwnych łódek.

Stosując się kolejno do wszystkich z wyżej wymienionych kroków bez problemu stworzymy papierową łódkę. Jeśli zaś będziemy już w stanie wykonywać ja niemalże z zamkniętymi oczami z powodzeniem możemy przystąpić do realizacji kolejnych papierowych projektów o znacznie wyższym stopniu trudności. Wbrew pozorom ze zwykłej papierowej kartki można wyczarować naprawdę wiele różnego rodzaju kształtów. Do tego celu wystarczy jedynie lepiej poznać różne techniki jej składania. Wypróbuj już dziś i Ty, i zaszczep w swoim dziecku pasję układania figur z papieru. Pobudźcie swoją wyobraźnię i ułóżcie sami coś, czego jeszcze świat nie widział. Bo piękno tego całego świata można przekazać mając do dyspozycji jedynie papier.

Poradniki, Autor: Zespół aboutdecor.pl