Malowanie ceramicznych płytek łazienkowych, kuchennych, ściennych, podłogowych

Remont łazienki czy kuchni, w którego skład wchodzi wymiana płytek na ścianie lub podłodze, to naprawdę spore przedsięwzięcie w życiu każdej rodziny. Kucie glazury nie należy do przyjemnych. Łazienka może zostać wyłączona z użycia nawet na dwa tygodnie, również w kuchni będącej w trakcie remontu funkcjonuje się gorzej. Na szczęście remont może być prostszy. Malowanie płytek łazienkowych czy malowanie płytek w kuchni, zamiast ich skuwania, jest tańszą i prostszą wersją.

 

Malowanie płytek ściennych i malowanie płytek na podłodze

Do niedawna sporo osób pragnęło zrobić remont kuchni czy łazienki, szczególnie jeżeli na ścianach czy podłodze położone były kolorowe i niemodne już płytki, które bardzo mocno kojarzyły się z latami 90-tymi i ówczesnym wystrojem wnętrz. Niestety wiele osób rezygnowało z tego remontu, szczególnie jeżeli płytkami wyłożona była cała łazienka dosłownie od sufitu aż po podłogę. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że kucie glazury w takiej łazience to po prostu koszmar. Na szczęście na rynku produktów do remontu pojawiły się nowe i sprytne produkty, takie jak na przykład farba do malowania płytek. To dzięki niej malowanie płytek ceramicznych w kuchni czy łazience, pozwala na szybkie przeprowadzenie remontu, w dodatku dużo mniejszym kosztem.

Szybki i efektywny remont kuchni i łazienki

Malowanie płytek kuchennych czy malowanie płytek podłogowych pozwala na zrealizowanie remontu dosłownie w 2 dni. Z tego sposobu bardzo często korzystają na przykład twórcy i realizatorzy telewizyjnych programów z metamorfozami wnętrz. To właśnie dzięki takim programom malowanie płytek stało się dosyć popularne w naszym kraju. Oczywiście do samego malowania trzeba podejść z głową i dobrze się do niego przygotować. Należy kupić taśmę malarską zabezpieczającą ściany, zastanowić się nad zmianą fug, kupić bardzo dobry preparat do odtłuszczania płytek, aby dokładnie oczyścić je przed samym malowaniem. Poza tym potrzebny jest również dobry sprzęt do malowania czyli wałek. Najważniejszy punkt programu to oczywiście sama farba do malowania glazury. Malowanie płytek łazienkowych czy kuchennych jest już na tyle popularne, że na rynku pojawiają się coraz to nowe farby, obecnie jest również większy wybór samych odcieni. Mimo to sporo osób i tak decyduje się na zakup farby w kolorze białym. Po prostu współcześnie bardzo modne są białe płytki. Poza tym nawet płytki w stosunkowo mało popularnym już formacie, po przemalowaniu na biało zyskują nowoczesny wygląd.

Malowanie

Na malowanie płytek warto przeznaczyć sobie na spokojnie 2 dni, tak by odczekać odpowiednią ilość czasu pomiędzy nałożeniem dwóch warstw farby na glazurę. Aby efekt końcowy był doskonały, trzeba bowiem nałożyć właśnie przynajmniej dwie warstwy. Najlepiej robić to za pomocą dobrej jakości wałka o niedużym rozmiarze. Wcześniej płytki należy bardzo dobrze wyczyścić i odtłuścić, bo to od tego etapu zależy powodzenie całej operacji. Odmalowana w ten sposób łazienka czy kuchnia nabierają zupełnie nowego wyglądu, łatwiej jest je urządzić we współczesnym stylu, a poza tym cały ten remont wychodzi dużo taniej.

Remont, Autor: Zespół aboutdecor.pl