Oryginalna dekoracja ściany - Kamień dekoracyjny, fornir na ścianę

Polacy coraz chętniej sięgają po nowoczesne sposoby dekoracji ścian w postaci fornirów, za pomocą których można nadać wnętrzu oryginalności. Forniry kamienne prezentują się bardzo elegancko, a po przymocowaniu ich do ściany dodają wnętrzu prestiżu. Jeśli komuś zależy na ekskluzywnym zaaranżowaniu pomieszczenia i to bez konieczności wydawania fortuny, to jak najbardziej warto zdecydować się właśnie na fornir kamienny.

Dlaczego warto zdecydować się na fornir na ścianę i jak go wykorzystać?

Jeśli nie posiadamy wolnych środków na zakup boazerii z litego drewna, a marzą nam się atrakcyjne wnętrza, to warto zdecydować się na ścienne panele fornirowane. Są one znacznie tańsze i nadają wnętrzu pożądanego charakteru. Za pomocą fornirów możliwe jest utworzenie wielkoformatowych płaszczyzn do dekoracji ścian, przez co wnętrze staje się bardzo wyjątkowe. Na korzyść fornirów przemawia także to, że są one produktami ekologicznymi. Jeśli ktoś stawia na nowoczesność i chce być bliżej natury, to jak najbardziej warto zdecydować się właśnie na forniry na ścianie. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni, gabinecie, bibliotece czy też nawet w przedpokoju. Idealnie prezentuje się w kuchni i jak najbardziej można wykorzystać go także w łazience. Jeśli decydujemy się na panele fornirowane do pokoju dziennego, to najlepiej sprawdzi się on jako tło do telewizora. Jeśli posiadamy kominek, to można zastosować fornir do jego obudowy. W ten sposób stanie się on przykuwającą wzrok atrakcją. Kolor i faktura forniru powinny być dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Z kolei w sypialni fornir będzie się świetnie prezentował jako tło dla łóżka. W gabinecie można wyłożyć nim całą ścianę. Ciekawym rozwiązaniem będzie również pokrycie fornirem wolnostojącego regału. W holu fornirem można zabudować wnękę na szafę, mocując go do drzwi. 

Fornir kamienny

Forniry kamienne idealnie nadają się nie tylko na ściany, ale także do ozdobienia mebli, blatów, stołów czy ram okiennych. Jest to świetny materiał do wykańczania wnętrz. Jest wodoodporny, dlatego też jak najbardziej można wykorzystać go także w łazienkach i kuchniach, czyli w pomieszczeniach o zwiększonym poziomie wilgotności. Powierzchnia forniru do złudzenia przypomina naturalny kamień. Co więcej, montaż płyt z forniru nie jest trudny ani też czasochłonny. Jest to idealna opcja dla osób, które pragną zmienić aranżację wnętrza i to bez dużych nakładów finansowych oraz unikając żmudnego remontu. Fornir kamienny okazuje się być strzałem w dziesiątkę w przypadku szybkiego odśnieżenia dowolnego wnętrza. Pięknie prezentuje się zarówno w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w nowoczesnych wnętrzach. Jako, że powierzchnia forniru nie jest jednolita, promienie słoneczne odbijają się od niej, tworząc unikalne elementy wizualne. Forniry kamienne mogą być z powodzeniem stosowane zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Jako, że do dyspozycji mamy kilka rodzajów fornirów kamiennych, każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, czyli dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb i preferencji.

Wykończenia, Autor: Zespół aboutdecor.pl