Pomysł na kominki z płaszczem wodnym. Rodzaje kominków.

Kominki z płaszczem wodnym to nie tylko hit wnętrzarski, ale też bardzo popularny rodzaj kominka, który spokojnie można zainstalować w naszym pokoju dziennym. Dodatkowo, taki kominek nie tylko wspaniale się prezentuje, ale może stanowić też alternatywne lub dodatkowe ogrzewanie domu, co pozwala na oszczędność w kwestii ogrzewania budynku nawet do 30%. Jednak, aby tak było trzeba zdecydować się na jak najefektywniejszy rodzaj takiego kominka.

Kominek z płaszczem wodnym i jego niewątpliwe zalety

Pierwszą zaletą jest chociażby samo zastosowanie płaszcza wodnego. To dzięki niemu możliwe jest ogrzewanie nie tylko tego pomieszczenia, w którym kominek się znajduje, ale i pozostałych wnętrz mieszkania. Ciepło jakie daje to jedno, a drugie to niesamowity klimat, jaki wytwarza w pomieszczeniu, w którym go zlokalizujemy. W takim kominku spalamy drewno, trzeba więc liczyć się z tym, że potrzebne nam będzie miejsce, w którym takie drewno będziemy składować, a miejsce to nie musi wcale być zadaszone. Kominek z płaszczem wodnym od znanego i renomowanego producenta to jednorazowo spory wydatek. Jednak dzięki takiej inwestycji można zyskać kominek, o jakim marzymy, a dodatkowo istnieje spora szansa na to, że dzięki niemu uda się nam obniżyć rachunki za ogrzewanie mieszkania.

Różne rodzaje kominków

Tak naprawdę, warto uświadomić sobie, że do naszej dyspozycji pozostaje kilka rodzajów kominków. Kominki otwarte, jako jeden z elementów wystroju wnętrza stanowią jednakże jedynie samą dekoracje głównie ze względu na ogromne straty ciepła. Alternatywą są kasety kominkowe, które jednak nie wyglądają już tak naturalnie, a wykonany do nich płaszcz jest zazwyczaj blaszany. W końcu, mamy również wkłady kominkowe. Tutaj możemy wyróżnić wkład kominkowy w powietrznym systemie ogrzewania DPG oraz wcześniej omawiane kominki z płaszczem wodnym, które współpracują z wodną instalacją ogrzewania centralnego. To najbardziej efektywne sposoby rozprowadzania ciepła z kominka. Jednakże, systemy wkładów kominkowych DPG sprawdzą się wtedy, kiedy powierzchnia budynku nie jest wielka. W przeciwnym razie trzeba będzie zainstalować rury, wentylator nadmuchowy oraz wzmacniającą go turbinę. Z tego względu niejednokrotnie prościej jest skorzystać z instalacji centralnego ogrzewania decydując się na najłatwiejsze w takiej sytuacji rozwiązanie - kupno kominka z płaszczem wodnym. Tryb jego pracy po części jest zbliżony do tego, jaki znamy z kotłów do spalania paliw stałych.

Kominek będzie się świetnie prezentował w każdym wnętrzu

Odpowiedni zarówno do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. To, jaką przyjmie formę zależy tylko od nas i od stylu, na jaki się zdecydujemy. Kominek do każdego wnętrza wprowadza sielską, przyjemną i przytulną atmosferę, dając ciepło dodatkowo wypełnia wnętrze blaskiem o ciepłej barwie. Dlatego też dla wielu osób jest to obowiązkowy element wystroju każdego pokoju dziennego. Z pewnością z takiego kominka będziemy zadowoleni - zarówno pod względem jego użyteczności, wyglądu oraz tego, jaki charakter nada on posiadanej przez nas przestrzeni.

Inspiracje, Autor: Zespół aboutdecor.pl