Sypialnia

Mała sypialnia aranżacje - projekty

Mała sypialnia aranżacje - projekty

Mała sypialnia wcale nie musi oznaczać małych kłopotów z jej aranżacją. Wbrew pozorom można ją zaprojektować na wiele sposób. Który z pomysłów będzie najlepszy i na czym się skupić?
Po pierwsze - jasne kolory. W małym pomieszczeniu powinny dominować takie barwy, które optycznie powiększają pokój, co wyklucza ciemne odcienie.

Aranżacja małej sypialni

Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, aby do jasnych ścian i mebli dobrać kolorowe akcenty. Dywan, poduszki, zasłony i obrazy można wybrać w kolorze, który przełamie biel. Należy pamiętać, aby decydować się maksymalnie na trzy kolory, aby uniknąć efektu przeładowania. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ akcenty dekoracyjne możemy zmieniać w zależności od tego, jaki kolor obecne się nam podoba. Mała sypialnia powinna być wyposażona w meble lekkie i mobilne, które w razie potrzeby można w łatwy sposób przemieścić. Warto również rozważyć mniejszą szerokość materaca i zamiast 180cm wybrać 160cm, co wciąż będzie komfortowe dla dwóch osób, a dodatkowe 20cm można przeznaczyć na coś innego. Dobrze sprawdza się też lustro, które poza optycznym powiększeniem małej sypialni, nadaje jej wrażenie lekkości. W aranżacjach o mniejszych przestrzeniach należy również pamiętać o tym, aby jak najlepiej oświetlić każdy kąt.